Bo każda kobieta ma wiele twarzy

Bo każda kobieta ma wiele twarzy

Sposób na udany makijaż? To odpowiednio dobrane kosmetyki. Warto wybierać dobre marki, które zagwarantują uzyskanie pożądanego efektu. Nie tylko jakość wybieranych kosmetyków jest tutaj ważna, ale również wiedza na temat tego, jak dobierać je do określonego typu urody. Czy do zielonych oczu będą pasować brązowe cienie? A jak podkreślić spojrzenie kobiety o oczach piwnych? To wiedza konieczna, jeśli zależy nam na uzyskaniu pięknego efektu. Warto pamiętać przy tym, że w zależności od dobieranych kolorów, może on być diametralnie różny.

Czy zdarzyło Wam się kiedyś nie poznać koleżanki, która całkowicie zmieniła swój wygląd za pomocą makijażu? Odmiana, jakiej można dokonać za pomocą kosmetyków, jest wprost niewiarygodna. Skrzętnie korzysta z tego wiele kobiet, zdających sobie sprawę z takiej możliwości. Raz wyglądają naturalnie i dziewczęco, innym razem uwodzą zniewalającym spojrzeniem, a jeszcze kiedy indziej zaskakują wyglądem kobiety-wampa.

Dobry kosmetyk – sposób na udany makijaż

Oczy będą sprawiać wrażenie większych, piękniejszych i bardziej zniewalających, jeśli podkreślimy je za pomocą kredki, tuszu i cieni. Przy tych ostatnich warto zwrócić uwagę, by były trwałe i nie kruszyły się. Nie mogą powodować podrażnień. Powinny długo utrzymywać się na powiece, ale też umożliwiać łatwy demakijaż. Dla wielu pań bardzo duże znaczenie ma wygoda podczas aplikacji. Cienie, w zależności od rodzaju, można nakładać pędzelkiem albo palcami.

Jak szeroka może być paleta kolorystyczna cieni do powiek, przekonasz się dzięki Makeup Revolution. Począwszy od brązów, poprzez beże, błękity i róże, aż do fioletów. Od cieni matowych, po perłowe kolory.

Jak dobierać cienie?

Nie każda z nas lubi delikatny makijaż, nie każda też zdecydowałaby się na mocne podkreślenie urody. Są jednak takie okoliczności, które wymagają od nas tego, byśmy wyglądały w określony sposób. Raz jest to dziewczęca naturalność, innym razem wymagany jest mocniejszy akcent kolorystyczny.

Dla oczu piwnych harmonizującymi z kolorem oczu barwami będą miedzie, brązy i beże. Na wieczorny, bardziej kontrastujący makijaż sprawdzą się fiolet, czerwień i purpura.

Do oczu niebieskich pasują cienie w kolorze niebieskim, szarym i grafitowym. Kontrastującymi barwami są brąz, złoto i róż.

Z oczami zielonymi doskonale harmonizują beże, brązy i zielenie. Kontrastującymi barwami są natomiast czerwony, fioletowy i purpurowy.

Aplikacja

W jaki sposób należy nakładać cienie? Wizażyści radzą, aby bazę stanowił najjaśniejszy z trzech stosowanych do makijażu odcieni. Bazę nanosimy na całą powiekę, aż po łuk brwiowy. W kolejnym kroku nanosimy na powiekę kolor pośredni, a na samym końcu na załamanie powieki cień o najbardziej wyrazistej barwie. Kolory powinny być łączone w taki sposób, by jedna barwa przechodziła płynnie w drugą. Cienie należy nakładać delikatnie, nie zbyt grubo, ale też na tyle mocno, by efekt utrzymał się wystarczająco długo.

Efektowny makijaż, niezależnie od tego, czy jest delikatny, czy też wyrazisty dodaje kobiecie pewności siebie i poprawia samopoczucie.

Ocena

About the author

Lidka Kowalska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge