Dietetyczne posiłki na zamówienie

Dietetyczne posiłki na zamówienie

Smacznie, zdrowo i wprost pod wskazany adres – tak pokrótce można określić dietę pudełkową, która ostatnio zdobywa coraz więcej zwolenników. Kto jest nią zainteresowany? Przede wszystkim osoby, którym brakuje czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, oraz te, którym szczególnie zależy na zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. Popularność diet pudełkowych wzrosła dopiero w ciągu ostatnich lat. Wcześniej cieszyły się zainteresowaniem bardzo wąskiej grupy odbiorców. Korzystali z nich głównie celebryci, aktorzy i ludzie show-biznesu. Najczęściej były to osoby, które nie dysponowały wystarczającą ilością czasu do samodzielnego gotowania, ale zależało im na smacznych i przede wszystkim zdrowych posiłkach.

Moda na zdrowy styl życia i sprzyjające dobremu samopoczuciu odżywianie sprawiła, że dietą pudełkową zainteresowały się też inne osoby. Pracownicy dużych korporacji i mniejszych firm, osoby, którym nieustannie brakuje czasu oraz ci, dla których zdrowa i właściwie zbilansowana dieta jest szczególnie istotna. Stosują ją gwiazdy filmowe, trenerzy fitness, a nawet zabiegane, młode mamy.

Moda na dietę w pudełku

Pomysł na dietetyczne posiłki pojawił się w odpowiedzi na to, że współcześnie mamy coraz więcej obowiązków i proporcjonalnie mniej czasu na gotowanie. Stanie w kuchni, o ile nie pochłania nas pasja sztuki kulinarnej, chętnie zastępujemy innymi czynnościami. Nierzadko jest to praca, ale zdarza się, że decydujemy się na dietę pudełkową po to, by mieć więcej czasu na uprawianie sportu, spędzanie czasu z przyjaciółmi czy po prostu słodkie lenistwo.

Nie dla każdego

Choć nie da się ukryć, że dietetyczne posiłki dostarczane wprost pod drzwi naszego domu lub ewentualnie biura, to rozwiązanie bardzo wygodne, nie oszukujmy się, że korzysta z niego wiele osób. Dieta pudełkowa, choć znacznie bardziej popularna niż jeszcze kilka lat temu, nadal stosowana jest przez niewielką część społeczeństwa. Barierą, która może utrudniać jej upowszechnienie, najczęściej są koszty. Warto zdać sobie sprawę, co kształtuje cenę diety pudełkowej.

Nieco o kosztach

Dietetyczne posiłki nie powstają ot tak, z pomysłu przypadkowej osoby. Profesjonalne firmy cateringowe, trudniące się cateringiem dietetycznym, zatrudniają doświadczonych dietetyków. To oni w oparciu o swoją wiedzę komponują menu dla wszystkich klientów firmy. Co ważne, nie jest to jednakowe menu dla wszystkich korzystających z diety pudełkowej.

Fenomen cateringu dietetycznego polega na tym, że odpowiada na potrzeby żywieniowe wielu odbiorców. Wśród oferty cateringu dietetycznego znajdziemy dietę wegetariańską, wegańską, wysokobiałkową, bezglutenową i wiele, wiele innych. Dietetyk ma zatem nie lada zadanie. Nie dość, że musi skomponować menu dla grupy osób o różnych upodobaniach i potrzebach żywieniowych, to jeszcze musi zadbać o to, by każde z nich było zróżnicowane, odpowiednio zbilansowane, no i oczywiście smaczne.

Warto zauważyć, że droga do powstania posiłków dietetycznych od dietetyka dopiero się zaczyna. Potrawy muszą jeszcze zostać przygotowane i dostarczone pod wskazany przez klienta adres. Zanim jednak to nastąpi, koniecznie należy kupić niezbędne produkty, i to najlepiej ze sprawdzonego źródła, które może pochwalić się ekologiczną uprawą.

Koszty, jakie generuje przygotowanie posiłków dietetycznych, ukryte są właśnie w ich cenie. Warto pamiętać, że w tym przypadku płacimy nie tylko za dostarczony nam posiłek, ale także za wiedzę i doświadczenie osoby, która decyduje o tym, co jemy.

Ocena

About the author

Lidka Kowalska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge