Dopasuj serwis obiadowy do aranżacji wnętrza

Bez serwisu obiadowego trudno się obejść, bo przecież przynajmniej raz na jakiś czas zdarza się, że przyjmujemy większą liczbę gości. Chcemy w sposób elegancki i wyjątkowy zaprezentować swoje dania. Zaserwować je tak, by cała uroczystość, a nawet skromne rodzinne spotkanie, zostało zapamiętane na długo. Pomoże nam w tym nie tylko wysokiej jakości serwis, na określoną liczbę osób, ale również doskonale dobrany do aranżacji wnętrza. Podpowiadamy, w jaki sposób to uczynić.

Klasyczne i modne wykonanie

Gości podejmujemy najczęściej w salonie, który spełnia rolę reprezentacyjną. Serwis obiadowy powinien komponować się nie tylko z udekorowanym stołem, ale i stylistyką samego wnętrza. Jeśli salon jest typowo klasyczny, bez ozdób i dekoracji, elegancki, a nawet luksusowy, z powodzeniem sprawdzi się biała porcelana. Zestawy obiadowe bez zbędnych ozdób nie będą odwracać uwagi i nie zaowocują wrażeniem, że futurystyczne kształty talerzy czy bogate zdobienia są kompletnie nie na miejscu.

Tradycyjny salon, nie ten z dawnej epoki, ale w którym znalazło się jednak miejsce na ciężkie i rzeźbione meble, mosiężne żyrandole i uzupełniające je kształtne kinkiety, zestaw obiadowy może posiadać subtelne, choć wyraziste zdobienia. Doskonale w klimat tradycyjnego wnętrza wpiszą się złocenia. Nadadzą serwisowi elementu wyrafinowania. Trzeba tylko pamiętać, że tak wykonane naczynia muszą być delikatnie czyszczone, by nie zetrzeć złoceń. Nie można myć ich w zmywarce oraz użytkować w kuchence mikrofalowej.

Są to rozwiązania, które tak naprawdę nigdy nie wyjdą z mody. A gdy zechcemy klasyczną lub tradycyjną aranżację zmienić na bardziej nowoczesną, wciąż będą do niej pasować.

Design i oryginalne wydanie

Pośród serwisów obiadowych znajdziemy kolejno te, które wyróżniają się swoim kształtem. Do tego wykonane zdobienia w niczym nie przypominają barwnych kwiatów czy subtelnych linii, a raczej indywidualną kreację malarza. Takie wręcz futurystyczne wykonania i bardzo designerskie serwisy, z powodzeniem mogą zagościć w industrialnych wnętrzach. Dopełnią surowych i minimalistycznych loftów czy salonów nowoczesnych, które znajdują swoje miejsce pośród inteligentnych domów. Powiedzieć, że są oryginalne, to zdecydowanie zbyt mało, ale jeśli komponują się z aranżacją wnętrza i stołu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji.

Dopasowanie serwisu obiadowego do wystroju wnętrza teoretycznie nie jest najważniejsze. Mamy jednak do czynienia z elementem, który, jeśli zachowa swoją spójność, to rodzinne przyjęcie i wyjątkowy sposób serwowania posiłków, przyniosą jeszcze więcej przyjemności.

Ocena

About the author

Ania Czarska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge