Lampy zewnętrzne na fotokomórkę – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Oświetlając przestrzeń na zewnątrz w domu i w ogrodzie, staramy się zapewnić nie tylko funkcjonalne światło. W końcu chodzi i o komfort, i o bezpieczeństwo poruszania się poza domem. Lampy zewnętrzne na fotokomórkę to jeden ze sposobów na uczynienie wejścia do domu, ale i całego ogrodu, bezpieczniejszymi, przyjaźniejszymi i bardziej komfortowymi w poruszaniu się. Na co zwracać uwagę podczas ich wybierania?

Lampy zewnętrzne na fotokomórkę – technologia dla poprawy jakości życia

Na zewnątrz zwykle stawiamy na klasyczne lampy, które po prostu mają oświetlać drogę do domu. Staramy się, by pasowały do aranżacji zielonej przestrzeni. Zależny nam na spójnym efekcie i harmonii, bo przecież architektura ogrodu tego wymaga. Chcemy również komfortowo poruszać się po zmroku, ale i bez problemu odnajdywać klucze w torebce czy plecaku, a następnie trafiać nimi do zamka. Czy tradycyjne oświetlenie zewnętrzne wystarczy?

Teoretycznie tak, bo przecież o to chodzi, by było jasno. Jeśli jednak mamy ręce pełne zakupów lub bagaży, szukanie włącznika światła raczej nie wchodzi w grę, a przynajmniej jest utrudnione. Na tę okoliczność warto rozważyć zakup, jakim są lampy zewnętrzne na fotokomórkę. Oświetlenie tego typu to zastosowanie technologii, która ma po prostu poprawiać jakość naszego życia. Wpływa na jeszcze większą wygodę poruszania się na zewnątrz. Co najważniejsze jednak, nie musimy martwić się o to, w jaki sposób nie potknąć się idąc do drzwi, gdy jesteśmy obładowani, a przy drzwiach brakuje nam wolnych rąk, by włączyć znajdującą się tuż przy wejściu lampkę.

Lampy zewnętrzne na fotokomórkę to inwestycja, którą bardzo szybko docenimy. Wpłynie ona również na zwiększenie bezpieczeństwa całej posesji. W zależności od wybranego produktu i ustawienia, w jaki sposób i kiedy ma się włączać światło, możliwe jest pozostawienie go włączonym na określony czas. Dzięki temu wyjście z domu nie musi oznaczać, że potencjalni złodzieje będą mieć podany na tacy dom, w którym nikogo nie będzie. Światło będzie bowiem sugerowało, że na posesji znajdują się właściciele.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów

Skoro mówimy o technologii, nie możemy zapominać o wielu elementach, które trzeba wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupów. Taka lampa powinna być energooszczędna, ale i musi się włączać wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Fotokomórka ma za zadanie zareagować, gdy zostanie wykryty ruch. Jednak od czułości i kalibracji urządzenia zależy, czy nie okaże się, że lampa będzie się włączać nawet, jeśli w nieco dalszej odległości przebiegnie zwierzę. To może być uciążliwe, mało komfortowe, ale i wpływające na zbędny pobór energii.

Przeglądając oferty i rozważając, które lampy zewnętrzne na fotokomórkę spełnią nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę, czy można indywidualnie dopasować ustawienia tego typu. Im lepiej i precyzyjniej uda się je dostosować do własnych potrzeb, tym większa efektywność ich działania. Taka lampa nie powinna na pewno wykrywać ruchu owadów oraz małych zwierząt.

Montaż zwykle nie jest skomplikowany, ale koniecznie trzeba przemyśleć miejsce, w którym ma się znaleźć tego typu oświetlenie. Powinno być ono oddalone od źródeł ciepła oraz miejsc, w których dochodzi do dużych wahań temperatury. Niewskazany jest również montaż w okolicach zmagających się z parą wodną, jak i związanych z bliskością ruchomych przedmiotów.

Dostępnych jest całkiem sporo modeli takich lamp, dlatego wybór nie musi oznaczać długich i uciążliwych zakupów. Ponadto kwestia montażu – zadanie jest proste do wykonania, ale w razie konieczności można również skorzystać z załączonej instrukcji, stąd każdy amator poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Lampy zewnętrzne na fotokomórkę to ciekawe, nowoczesne technologicznie, komfortowe i energooszczędne rozwiązanie. Rozważmy dostępne opcje i wybierzmy te, które spełnią wszystkie stawiane przed nimi wymagania.

Ocena

About the author

Ania Czarska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge