Olejek aloesowy – skarbnica, z której warto skorzystać

Olejek aloesowy posiada mnóstwo cennych właściwości. Pozyskiwany z liści aloesu zwyczajnego, najczęściej wykorzystywany jest do komponowania mieszanek olejków. Jest to olej uzyskiwany dzięki maceracji aloesu wraz z innym olejem nośnym. Co znajduje się w jego składzie?

Właściwości olejku aloesowego

Olejek aloesowy ze względu na działanie nawilżające, nadaje się doskonale do stosowania na skórę, ale i do pielęgnacji włosów. Znajduje swoje miejsce również w zabiegach poświęconych masażowi. Dzięki niemu skóra staje się elastyczna i mocna, ponieważ wspomaga on transport substancji odżywczych do jej głębszych warstw.

Znajdujemy w nim spore ilości aloe emodyny. Za jej sprawą olejek ten zyskuje na właściwościach przeciwwirusowych. Z kolei połączony z olejkiem z drzewa herbacianego, jest w stanie wspomóc walkę z infekcjami grzybiczymi.

Ze względu na silne właściwości przeciwutleniające, korzystnie wpływa na stan skóry wrażliwej, dojrzałej, a także cery zmęczonej. Skóra, która została zniszczona przez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, odzyskuje formę, jeśli zostaje poddana działaniu aloesowi, który kryje w sobie bogactwo cennych substancji.

Aloes znany jest z właściwości, które przydają się podczas gojenia ran, ale i w przypadku oparzeń powstałych w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Olejek z aloesem stosowany na skaleczenia i otarcia, zapobiega powstawaniu blizn. Działanie przeciwzapalne przydaje się za to podczas łagodzenia objawów związanych z ukąszeniami owadów.

W połączeniu z olejkami eterycznymi, nadaje się do łagodzenia dolegliwości bólowych. Można go łączyć, na przykład z eukaliptusem, cytryną, miętą czy nagietkiem. Olejki eteryczne sprawdzające się do masażu, zawierające rozmaite składniki, znaleźć można w ofercie marki Aloe Vera Forever Living Polska. Korzystając z właściwości poszczególnych z nich, zyskuje się szansę nie tylko na urozmaicenie zabiegów związanych z masażami. Dlaczego warto stawiać na olejki eteryczne? Ich zadaniem jest bowiem odprężanie, regenerowanie, ale i wspomaganie leczenia niektórych dolegliwości.

Wartości odżywcze olejku aloesowego

Najwięcej walorów odżywczych posiada żel aloesowy, jednak stawiając na olejek nie trzeba obawiać się ich utraty, ponieważ wiele z nich jest pochłanianych przez olej bazowy.

Co znajdziemy w jego składzie? Witaminy: A, C, E, z grupy B, cholinę i kwas foliowy. Wymienia się duże ilości miedzi, żelaza, wapnia, magnezu, sodu, potasu i manganu. Do tego antrachinony oraz polisacharydy.

Jak wybierać produkty z aloesu?

Na rynku znaleźć można nie tylko olejek aloesowy, ale i szereg innych produktów, w tym kosmetyki. Bogactwo składników odżywczych i cenne właściwości tej rośliny sprawiają, że jest ona wykorzystywana na szeroką skalę. W zależności od oczekiwanych efektów, można również samodzielnie przyrządzać domowe kosmetyki, korzystając ze świeżych liści rośliny.

Mimo wszystko najwygodniejszym sposobem jest zakup produktów gotowych do użycia. W takim przypadku warto zwracać uwagę na skład zawarty na opakowaniach. Dobrym rozwiązaniem są zakupy w sprawdzonych sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Aloes wykazuje na tyle szerokie spektrum działania, że nie potrzebuje wielu innych składników, by zdziałać cuda od wewnątrz, jak i od zewnątrz organizmu.

Dobrze dobrane produkty, odpowiednio stosowane, przynoszą sporo korzyści. Wpływają pozytywnie na wygląd, chociażby poprawiając stan skóry, ale i na funkcjonowanie poszczególnych układów czy narządów. Znajdźmy zatem miejsce w swoim domu, nie tylko dla aloesowego olejku.

Ocena

About the author

Ania Czarska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge