Olejek aloesowy – skarbnica, z której warto skorzystać

Olejek aloesowy posiada mnóstwo cennych właściwości. Pozyskiwany z liści aloesu zwyczajnego, najczęściej wykorzystywany jest do komponowania mieszanek olejków. Jest to olej uzyskiwany dzięki maceracji aloesu wraz z innym olejem nośnym. Co znajduje się w jego składzie?

Właściwości olejku aloesowego

Olejek aloesowy ze względu na działanie nawilżające, nadaje się doskonale do stosowania na skórę, ale i do pielęgnacji włosów. Znajduje swoje miejsce również w zabiegach poświęconych masażowi. Dzięki niemu skóra staje się elastyczna i mocna, ponieważ wspomaga on transport substancji odżywczych do jej głębszych warstw.

Znajdujemy w nim spore ilości aloe emodyny. Za jej sprawą olejek ten zyskuje na właściwościach przeciwwirusowych. Z kolei połączony z olejkiem z drzewa herbacianego, jest w stanie wspomóc walkę z infekcjami grzybiczymi.

Ze względu na silne właściwości przeciwutleniające, korzystnie wpływa na stan skóry wrażliwej, dojrzałej, a także cery zmęczonej. Skóra, która została zniszczona przez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, odzyskuje formę, jeśli zostaje poddana działaniu aloesowi, który kryje w sobie bogactwo cennych substancji.

Aloes znany jest z właściwości, które przydają się podczas gojenia ran, ale i w przypadku oparzeń powstałych w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Olejek z aloesem stosowany na skaleczenia i otarcia, zapobiega powstawaniu blizn. Działanie przeciwzapalne przydaje się za to podczas łagodzenia objawów związanych z ukąszeniami owadów.

W połączeniu z olejkami eterycznymi, nadaje się do łagodzenia dolegliwości bólowych. Można go łączyć, na przykład z eukaliptusem, cytryną, miętą czy nagietkiem. Olejki eteryczne sprawdzające się do masażu, zawierające rozmaite składniki, znaleźć można w ofercie marki Aloe Vera Forever Living Polska. Korzystając z właściwości poszczególnych z nich, zyskuje się szansę nie tylko na urozmaicenie zabiegów związanych z masażami. Dlaczego warto stawiać na olejki eteryczne? Ich zadaniem jest bowiem odprężanie, regenerowanie, ale i wspomaganie leczenia niektórych dolegliwości.

Wartości odżywcze olejku aloesowego

Najwięcej walorów odżywczych posiada żel aloesowy, jednak stawiając na olejek nie trzeba obawiać się ich utraty, ponieważ wiele z nich jest pochłanianych przez olej bazowy.

Co znajdziemy w jego składzie? Witaminy: A, C, E, z grupy B, cholinę i kwas foliowy. Wymienia się duże ilości miedzi, żelaza, wapnia, magnezu, sodu, potasu i manganu. Do tego antrachinony oraz polisacharydy.

Jak wybierać produkty z aloesu?

Na rynku znaleźć można nie tylko olejek aloesowy, ale i szereg innych produktów, w tym kosmetyki. Bogactwo składników odżywczych i cenne właściwości tej rośliny sprawiają, że jest ona wykorzystywana na szeroką skalę. W zależności od oczekiwanych efektów, można również samodzielnie przyrządzać domowe kosmetyki, korzystając ze świeżych liści rośliny.

Mimo wszystko najwygodniejszym sposobem jest zakup produktów gotowych do użycia. W takim przypadku warto zwracać uwagę na skład zawarty na opakowaniach. Dobrym rozwiązaniem są zakupy w sprawdzonych sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Aloes wykazuje na tyle szerokie spektrum działania, że nie potrzebuje wielu innych składników, by zdziałać cuda od wewnątrz, jak i od zewnątrz organizmu.

Dobrze dobrane produkty, odpowiednio stosowane, przynoszą sporo korzyści. Wpływają pozytywnie na wygląd, chociażby poprawiając stan skóry, ale i na funkcjonowanie poszczególnych układów czy narządów. Znajdźmy zatem miejsce w swoim domu, nie tylko dla aloesowego olejku.

Ocena

About the author

Ania Czarska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge