Strony dla freelancerów - gdzie szukać zleceń

Strony dla freelancerów – gdzie szukać zleceń?

W dobie Internetu coraz więcej osób korzysta z możliwości pracy zdalnej. W ten sposób mogą pracować programiści, graficy, tłumacze i wiele innych osób. Strony dla freelancerów są dla nich ważnym źródłem wiedzy i stwarzają okazję do wyszukiwania nowych zleceń. Niestety wielu początkujących freelancerów ma problem ze znalezieniem takich stron i często działa po omacku.

Rezygnacja z etatu i przejście do pracy na własny rachunek to poważna zmiana i często duży krok w dobrym kierunku. Rozpoczynając ścieżkę kariery jako freelancer, warto jednak, zanim jeszcze ostatecznie podejmiemy taką decyzję, opracować strategię dotarcia do klienta.

Gdzie szukać nowych zleceń, czyli, czy będę miała za co żyć?

Okazuje się, że taka zmiana przerasta wiele osób i to, co początkowo wydawało się proste, stanowi barierę nie do pokonania. Rozpoczynający karierę freelancera nie wiedzą, gdzie szukać zleceń i jak dotrzeć do potencjalnie zainteresowanych zleceniodawców. Tymczasem rozwiązaniem wielu problemów są strony dla freelancerów. Sposób ich działania może się różnić w zależności od portalu, za każdym razem jednak jest to miejsce, które łączy zleceniodawców i wykonawców.

Poznaj najpopularniejsze strony dla freelancerów

Stron, gdzie można szukać zleceń, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Większość zleceniodawców i wykonawców ma z pewnością swoje ulubione witryny. Są i tacy, którzy korzystają z wielu różnych stron. W tym wpisie nie zamierzam analizować tego, które z nich sprawdzają się najlepiej. Powiem Wam tylko, jak ich szukać. Najprostszą metodą jest po prostu wpisanie w wyszukiwarkę odpowiedniego zapytania: strony dla freelancerów, gdzie szukać zleceń dla freelancerów, czy praca zdalna oferty itd. W wynikach wyszukiwania zobaczymy wiele różnych stron.

Szukaj przez portale społecznościowe

Social media skupiają różnych ludzi. Nie zawsze jest to grono znajomych. Czasem zamknięte grupy tworzą ludzie o podobnym zainteresowaniach lub zajmujące się wykonywaniem podobnych zleceń. Dlatego z całą pewnością możemy powiedzieć, że w social mediach też są warte uwagi strony dla freelancerów. Co więcej, w dobie, kiedy media społecznościowe zyskały na znaczeniu, pełnią one bardzo ważną funkcję w poszukiwaniu wartościowych zleceń. Ogłasza się tam coraz więcej zleceniodawców, a wykonawcy mogą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami.

Gdzie jeszcze mogę szukać zleceń?

Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, że freelancer w poszukiwaniu nowych wyzwań i podejmowaniu kolejnych zleceń nie musi ograniczać się wyłącznie do Internetu. Bardzo wiele może też zyskać poprzez bezpośredni kontakt ze zleceniodawcą. W tym celu może odwiedzić jego siedzibę albo skontaktować się przez telefon lub mail. Taki kontakt wiele ułatwia. Pokazuje zainteresowanie wykonawcy i pozwala mu się zaprezentować z dobrej strony. Oczywiście przyda się też portfolio, które wykaże, że nie jest on przypadkową osobą, ale znającym zadaną tematykę profesjonalistą.

Moim zdaniem w poszukiwaniu nowych zleceń nie należy się ograniczać wyłącznie do przeglądania strony dla freelancerów. Choć można na niej znaleźć ciekawe zlecenia, czasem bezpośredni kontakt potrafi odnieść dużo lepszy skutek.

Ocena

About the author

Lidka Kowalska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge