Zakupy w pobliskim sklepie, czy buszowanie w sieci? – z myślą o pupilach

Otwieramy szerzej oczy i przyglądamy się dwóm opcjom – zakupom produktów dla pupili w pobliskich sklepach lub kupowaniu w Internecie. Obydwie propozycje mają swoje zalety, ale i wady, które warto poznać. Dzięki temu można ocenić, gdzie najkorzystniej przyjdzie nam dokonywać zakupów.

Uwielbiane zakupy w Internecie

Buszowanie po sklepach internetowych sprawia nam sporo przyjemności, tym bardziej, że to właśnie tutaj znajdujemy asortyment, jakiego nie sposób spotkać w sklepach stacjonarnych. Do tego dokładają się niekiedy znacznie niższe ceny, nawet jeśli pod uwagę trzeba brać dodatkowy koszt dostawy. W internetowych sklepach oferowane są różnego rodzaju rabaty, promocje i zniżki, szczególnie dla stałych klientów, ale to dopiero początek korzyści.

W sieci zakupów możemy dokonywać w dogodnym dla nas czasie. Nie ma znaczenia pora dnia, miejsce, godzina. Co najwyżej przychodzi nam poczekać dłużej na odpowiedź, gdy wysyłamy zapytanie mailowe, lub też na przesyłkę zamówienia realizowaną dopiero w dniach roboczych. Brak konieczności wychodzenia z domu, szukania sklepu, w którym dostępny będzie dany produkt dla pupila, to znaczna oszczędność czasu.

Kolejna korzyść związana jest z tym, że zoologiczny sklep internetowy staje się dziś miejscem, które jest jednocześnie źródłem wiedzy. Blog, wartościowe artykuły, a nawet możliwość kontaktu ze specjalistą w dziedzinie zoologii, pozwalają na dokonywanie zakupów nie tylko w atrakcyjnych cenach, ale przede wszystkim mając na uwadze potrzebę ścisłego dopasowania wybieranych produktów, do potrzeb pupila.

Co z wadami zakupów internetowych? Minusem może być konieczność podjęcia prób kupowania w kilku źródłach, by wreszcie znaleźć to, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Ponadto na każdą przesyłkę trzeba trochę poczekać, a produkty chociażby takie, jak karma dla zwierzaka, niezbędne są na daną chwilę. Przecież pupil nie może czekać z posiłkiem.

To może jednak sklep stacjonarny?

W zoologicznych sklepach stacjonarnych asortyment często bywa ograniczony. Niemożność konsultacji ze specjalistą, a do tego konieczność poświęcenia czasu na dotarcie do sklepu, nie działają na korzyść. Ostatecznie kończy się to tak, że właściciel kupuje produkt, z którego jakości nie jest do końca zadowolony, ale praktyczny brak wyboru i możliwości poświęcenia czasu na odwiedzanie kolejnych sklepów, wymuszają taki wybór.

Jeśli jednak uda się znaleźć stacjonarny sklep zoologiczny, w którym asortyment, ceny, jak i jakość będą zadowalały, warto wziąć go pod uwagę. To wygodne móc od razu kupić pupilowi to, czego potrzebuje na daną chwilę. Poza tym zakupy dla tej specyficznej grupy domowników, często odbywają się przy okazji załatwiania innych spraw, stąd niekoniecznie dochodzi do marnotrawstwa czasu.

W zależności od potrzeb, możliwości, a przede wszystkim rodzaju poszukiwanego asortymentu, dobrze jest rozważyć opcję dokonywania zakupów internetowo i stacjonarnie.

Ocena

About the author

Ania Czarska

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge